Kontakta oss

Postadress
Alliansen Motala
Motala kommun
591 86 Motala

Allmänna frågor och dyl.
E-post:

Besöksadress
Drottninggatan 2 ”Kommunhuset”

> Om webbplatsen
> Grafisk profil




Centerpartiet Motala

Jan Arvidsson, gruppledare o politisk sekreterare
Tel: 0706-349 139 (mobil)
E-post: jan@kalvsjo.se

Webb: www.centerpartiet.se/motala
> Facebook


Liberalerna Motala
Kjell Fransson, gruppledare o politisk sekreterare
Tel: 0141-22 5023
Tel: 0703-609 547 (mobil)
E-post: kjell.fransson@motala.se

Webb: www.liberalerna.se/motala
E-post: fpmotala@gmail.com
> Facebook


Kristdemokraterna Motala
Jan Gyllenhammar, politisk sekreterare o gruppledare
Tel: 0141-22 5799
Tel: 0702-731 417 (mobil)
E-post: jan.gyllenhammar@kristdemokraterna.se
E-post: jan.gyllenhammar@motala.se

Webb: www.kristdemokraterna.se/motala
E-post: motala@kristdemokraterna.se
> Facebook


nya Moderaterna Motala
Caroline Unéus, oppositionsråd
Tel: 0141-22 50 00 (vxl)
Tel: 0705-119 855 (mobil)
E-post: caroline.uneus@motala.se

Kaveh Moazzez, gruppledare
Tel: 0734-207 977 (mobil)
E-post: kaveh.moazzez@moderat.se

Emma Larsson Brandt, politisk sekreterare
Tel: 0141-22 50 00 (vxl)
Tel: 0727-274 200 (mobil)
E-post: emma.brandt@moderaterna.se
E-post: emma.larssonbrandt@motala.se

Webb: www.moderaterna.se/motala
E-post: motala@moderaterna.se
> Facebook